Svatební blahopřání

Svatební blahopřání se novomanželům dává samostatně nebo se přikládá ke svatebnímu daru. Často se do obálky ke gratulacím přidávají peníze.

Blahopřání se předčítají v průběhu svatebních oslav, většinou na konci svatební hostiny, dříve než se rozjede opravdová zábava. Tohoto úkolu se může zhostit nevěsta nebo ženich, většinou si však vyberou někoho, kdo čtení blahopřání dodá šmrnc a vtip. Dotyčný si může blahopřání probrat předem a pro čtení vybrat jen pár, která jsou originální a vtipná, nebo pokud jsou od lidí důležitých pro ženicha a nevěsta, aby čtení gratulací netrvalo příliš dlouho a svatebčané se nezačali nudit. Novomanželé za každé přání děkují, případně je mohou komentovat.

Co se týče vzhledu a textu svatebního blahopřání, záleží samozřejmě na každém svatebním hostu, co vybere nebo vymyslí. Na trhu je veliká spousta svatebních blahopřání od vážných přes romantické po veselé, na nichž je předepsaný text a svatebčané pouze doplní svá jména. Taková blahopřání však nejsou příliš invenční.

Svatba našich blízkých určitě stojí za to, abychom se trochu zamysleli a do přání pro společný život vložili něco ze sebe. Nemusí jít za každou cenu o verše či humorný text. Novomanželé určitě ocení, když od svých příbuzných a přátel budou mít přání osobního charakteru, které si schovají a po letech zase rádi přečtou.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Svatební blahopřání