Svatební boty

Svatební boty mají být dokonale ladícím a zároveň dobře padnoucím doplňkem svatebních šatů. Měli bychom je vybírat s vědomím, že svatba je náš velký den, který nechceme "protrpět" v botách, na které jsme si nestihli zvyknout, vyšlápnout je a které nám zkrátka nesedí.

V dnešní době navíc nevěsty přirozeně preferují obuv, která jim bude dobře sloužit i po svatbě a kterou budou moci využít například pro další společenské události a významné příležitosti.

Většina nevěst přichází do obchodů s mylnou představou,  že dobře padnoucí svatební obuv se nedá sehnat. Dívky často nemají tušení, jak široká nabídka obuvi a služeb v jedné prodejně může být.

Po krátkém rozhlédnutí se budoucí nevěsty uklidní a začnou si  pestrý výběr svatební obuvi užívat. Zkoušet padnoucí střevíčky může trvat i několik hodin, ale od toho jsou tu odborníci, aby vám, budoucím nevěstám, pomohli s výběrem.

Pečlivý výběr a pozornost věnovaná všem detailům při zkoušení svatební obuvi bude odměněna celodenním pohodlím, které přetrvá i během večerní zábavy.

Druh podpatku

Nevěsta by při volbě svatebních bot měla také myslet na prostředí, ve kterém se svatba uskuteční, a podle toho se zaměřit na výběr podpatků. Pokud se obřad odehrává v přírodě, bylo by velkou chybou pořídit si boty na jehlách. Také některé dlažby hradů a zámků nejsou ideální pro příliš vysoké a úzké podpatky.

Typ svatební obuvi

Co se týče materiálu, velmi slavnostní a elegantní je obuv saténová, ta však nemá dlouhou trvanlivost a hodí se spíše pro letní svatby a hladké, rovné terény. Pokud chcete boty po svatbě nosit i k jiným slavnostním příležitostem, je lepší zvolit obuv koženou. 

U nás, v obchodě "Střevíce a více" se zabýváme nabídkou svatební obuvi od roku 2006.
Od té doby se naše kolekce svatební a společenské obuvi  a zároveň služeb značně rozšířila právě podle potřeb nevěst a módních trendů.

Slečnám nabídneme od jednoduchých hladkých saténových střevíčků na nízkém podpatku až po rafinovaně zdobené lodičky na vysoké jehle. Mohou si vybrat z mnoha modelů a barev od bílé přes slonovou kost, pudrovou, červenou, modrou až po kombinace barev, např. bíločernou.

Hlavní požadavek nevěst posledních let je využití svatební obuvi na denní nošení, popř. mít možnost pohodlně nosit bílé či ivory střevíce i na slavnostnější příležitosti. Z tohoto důvodu jsme zařadili do kolekce celokožené hladké nezdobené lodičky v mnoha variantách střihů a výšek podpatků. 

Barva svatebních bot

Svatebním botám pro nevěsty dlouho vévodila barva bílá, možnosti jsou však dle dnešních trendů takřka neomezené. Dalšími oblíbenými barvami je slonová kost, champagne, bordó, černá, ale i další kombinace, které by měly nabízet nevěstám volbu i v minimálních rozdílech barevných odstínů. Bývají různě zdobené - krajkami, perličkami, korálky, mašličkami apod.

Svatební boty   Svatební boty

Svatební střevíčky pro princeznu

Vdáváte se v létě a vybrala jste si romantické šaty jako pro princeznu? Pak se pro vás výborně hodí něžné střevíčky nebo sandálky na podpatku, v barvě ladící k šatům a s drobnými ozdobnými doplňky, jako jsou lesklé kamínky, perly, nebo jemná stužka kolem kotníku.

Jednoduché a elegantní svatební boty

Střízlivé a elegantní lodičky jsou oblíbené, protože se hodí snad ke každému typu šatů. Jsou výborným doplňkem také ke kostýmkům a k šatům jednoduchého, elegantního střihu. Budou-li vaše šaty nebo kostým lehce zdobené, boty se stejným nebo podobným zdobením a ve stejné barvě dokreslí perfektní dojem.

Vysoké podpatky - jehly

Extrémně vysoké podpatky typu jehly mohou být lákavé, ale pro svatební den naprosto nevhodné, nechcete-li hned po obřadu vklouznout do něčeho pohodlnějšího. I následné fotografování se totiž může protáhnout a vy tak můžete velmi brzy ztratit veškeré nadšení, právě kvůli nepříjemnému tlačení a obtížné chůzi. A co teprve čeká-li vás tanec? Navíc je tu zvýšené riziko zakopnutí a pádu a to jistě není to, čím byste chtěla korunovat svůj svatební den.

Svatební boty na pláž

Exotická svatba a obřad na pláži? Proč ne? Takovému stylu svatby je však opět nutné se přizpůsobit, v pohodlné chůzi by vám mohly bránit nejen boty s podpatkem, ale i široká sukně nebo šaty s vlečkou. Výběr bot je v tomto případě zcela zřejmý a jednoznačný - ploché, jemně zdobené sandálky nebo letní botky typu baletky vás nijak neomezí a při správném výběru barvy a zdobení budou vypadat skvěle.

Navštivte naší prodejnu “Střevíce a více“ na Praze 1 a svěřte se do rukou odborníků.
Jsme jedinou specializovanou prodejnou na svatební a společenskou obuv ve střední Evropě. Máme zákaznice i z okolních zemí. Nejsme jen obyčejní prodejci obuvi, my prodáváme s radostí a spokojenost zákaznic a zákazníků nás těší.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Svatební boty