Svatební cesta

Svatební cesta je symbolem vykročení do nového společného života, zároveň by měla posloužit jako relaxace po náročném období svatebních příprav i po samotném svatebním dnu. Bez svatební cesty by svatba nebyla úplná, na jejím pozitivním významu se shodují i odborníci na mezilidské vztahy.

Termín svatební cesty je samozřejmě individuální, ale ideální je, aby se uskutečnila co nejdříve po svatbě, nejlépe do 14 dnů. Většinou si ji snoubenci naplánují několik týdnů, případně měsíců (podle zvolené lokality) dopředu. Výběr ideálního místa pro líbánky bývá často první zkouškou toho, jak jsou partneři schopni se domluvit. Může se totiž stát, že už při výběru svatební cesty budou muž a žena muset sáhnout po kompromisu.

Dnes je velké množství agentur, které se specialuzují na svatební zájezdy na klíč. Jedná se většinou o destinace, které nabízejí možství romantiky a exotiky, místa, která nejsou přeplněná turisty, což je ideální spojení pro prožití líbánek. Součástí těchto zájezdů je pak romantická výzdoba pokoje, speciálně upravené menu a další bonusy. Některé agentury nabízejí pro právě oddané páry speciální slevy. Stačí jen předložit oddací list.

Ne každého lákají daleké kraje a exotika, ne každý si tento typ zájezdu může dovolit. Svatební cesta se samozřejmě může odehrát kdekoliv. Záleží pouze na partnerech, jejich přáních, představách a domluvě.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Svatební cesta