Svatební dary

Dávno je pryč doba, kdy se novomanželům sešly dva kávové servisy, tři mixéry, desítky ručníků nebo nehodící se ložní prádlo.

Dnes je naprosto běžné, že si snoubenci vytvoří seznam svatebních darů, věcí, který si přejí či potřebují. Navíc velmi často dnes lidé vstupují do manželství v době, kdy už spolu nějakou dobu sdílejí společnou domácnost, takže tu základní výbavu, která kdysi patřila mezi nejčastější svatební dary, už dávno mají. Většinou svědkové, rodiče nebo přátelé ženicha a nevěsty se pak postarají o to, aby si každý svatebčan vybral ze seznamu ten "svůj" dar.

Stále častěji si snoubenci vytvářejí vlastní svatební webové stránky, kam umístí i seznam svatebních darů.

Samozřejmě, že je možné neohlížet se na seznam svatebních darů, ale vymyslet něco zcela originálního, co novomanžele opravdu překvapí. V takovém případě je však třeba ženicha a nevěstu opravdu dobře znát, aby překvapení bylo pozitivní.

V posledních letech jsou velmi "in" různé poukazy či šeky, buď do luxusních prodejen nebo na různé pobyty, zájezdy a podobné akce, kdy konkrétní zboží či akci si mohou novomanželé vybrat až po svatbě.

Další a stále běžnější variantou svatebních darů jsou peníze. Peníze se mohou vložit do obálek spolu s blahopřáním, nebo si snoubenci připraví schránky s označením, na co potřebují přispět (svatební cesta, hypotéka, pračka atd.), a svatebčané tam vloží svůj finanční dar.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Svatební dary