Svatební šperky

Svatební šperky patří k nejdůležitějším doplňkům nevěsty. Jsou jakousi poslední tečkou, která oblečenou, učesanou a nalíčenou nevěstu rozsvítí.

Šperky pro svatební den by se měly přizpůsobit nejen svatebním šatům a typu nevěsty, ale i třeba prostředí, respektive stylu, v jakém se svatba odehrává. Je-li svatba exkluzivní, mohou být takové i šperky, je-li prostá a navíc se odehrává v přírodě, i šperky by se tomu měly podobat a perly či briliant může nahradit květina ve vlasech či ve výstřihu.

Svatební šperky s perlami   Svatební šperky

© petr peLucha PHOTOGRAPHY

Mezi nejtypičtější svatební šperky patří pravé bílé perly, ty se však dají skvěle nahradit bižuterií. Nejčastější barva svatebních šperků je bílá, stříbrná či zlatá, pokud však šaty či jejich doplňky mají jiný barevný odstín, šperky s nimi mohou ladit.

Jsou-li šaty velmi bohaté a nazdobené, šperky by měly být jednodušší, pokud jsou šaty prosté, šperky naopak mohou být výraznější, bohatší. Ani ve svatební den by se to nemělo přehánět s množstvím šperků. Opět závisí na stylu šatů a také na účesu nevěsty. Některé postačí třeba korunka do vlasů, jinou nejlépe ozdobí náušnice, další nevěstě zase dokonale sedne originální náhrdelník.

Svatební náhrdelník je dobré zkoušet k tričku se stejným výstřihem, jaký budou mít šaty, při výběru náušnic je zase třeba vědět, jaký budete mít účes, aby vše, co na sobě budete mít ve svatební den, bylo v dokonalé harmonii.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Svatební šperky