Krátké svatební šaty? Proč ne?

Neoslovují vás modely tradičních, dlouhých svatebních šatů? Chcete být originální a okouzlit kratším modelem? I vy máte rozhodně z čeho vybírat.

Využít a vystavit na odiv rafinovanost ženskosti? Být sexy a svůdná ve svatební den? Proč se tomu bránit? Není to zakázané ani nevhodné. Lze celkem dobře spojit a zkombinovat to, co je nenásilně svůdné, s tím, co je šik a elegantní. Modely krátkých svatebních šatů proto určitě stojí za úvahu.

Svatební koktejlky a minišaty

Svatební šaty v délce nad kolena, přiléhavé nebo s širokou, bohatě zdobenou sukní. Vybrat si můžete z velkého množství modelů a barev. Jsou-li šaty přiléhavé, bez zdobení ve spodní části, můžete si dovolit bohatší zdobení kolem dekoltu, např. v podobě volánů, nebo zdobení krajkou. Krátké svatební šaty jsou vhodné pro vyšší, štíhlé postavy a měly by odhalovat dlouhé, štíhlé nohy. Vhodným doplňkem mohou být nápadnější boty, např. s bohatě zdobeným páskem kolem kotníků.

Krátké svatební šaty s vlečkou

Tyto svatební šaty představují skutečně zajímavý, neobvyklý a krásný model, přitom jsou zajímavou alternativou pro nevěsty, které by rády ukázaly hezké nohy, ale přitom obdivují dlouhé šaty s vlečkou. Podobný model můžeme vidět v kolekcích nejednoho módního návrháře a jejich ušití už dnes nabízejí mnohé prestižní svatební salony.

Oblečte se jako panenka

Romantické minišaty zdobené letos velmi moderní krajkou s ladícími doplňky budou vhodným modelem pro nevěsty, které touží po rafinovaném a přitom nevinném vzhledu svatební panenky. Odhalené nohy v jemných střevíčkách podtrhnou vaši smyslnou ženskost, celkový dojem však zapůsobí jako triumf bílé nevinnosti - jak se sluší na nevěstu.

Nejen v bílé

Chcete-li působit netradičně nejen délkou šatů, ale i jejich barvou, žádný problém. Bílá už dávno není předepsaným pravidlem, a tak si nemusíte lámat hlavu, že by pro vás svatební salony a jejich kolekce neměly dostatečný výběr barev. Netradičně budou působit také barevné doplňky, kterými můžete bílým šatům dodat šmrnc. Inspiraci lze najít i ve výběru modelů krátkých společenských šatů.

Všeho s mírou

Krátké svatební šaty mohou působit neformálně, uvolněně, zkrátka může se zdát, že je tu mnohem více dovoleno. Jde však stále o model svatebních šatů, model, ve kterém vstoupíte do manželství, neměly by proto tak úplně ztrácet svoji symboliku a účel. Využijte letního počasí a dovolte svým šatům, aby v mezích normy odhalily vaše přednosti, ale myslete na to, že svatební šaty jsou stále ještě symbolem nevinnosti a něhy, což je to, co dělá z každé nevěsty královnu dne, i když není zrovna celá v bílém. 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební šaty