Místo na svatbu

Rozhodnout se pro správné místo na svatbu nedá skoro žádnou práci, když víte, kudy na to. Mrkněte na pět základních otázek, které byste si měli položit před tím, než začnete rezervovat termín.

Máme to tam rádi?

Zkuste zapřemýšlet, kde vám spolu bude dobře. Ať už je to třeba restaurace, kde jste se seznámili, hrad, kam jste jeli na první společný výlet, nebo jednoduše prostředí, které jste si společně vysnili. Svatba na pompézním zámku bude sice paráda, ale mnohem více si ji užijete, pokud vás k němu budou vázat například vzpomínky na zamilovaný výlet.

Je to dostupné?

Finanční dostupnost je jen jeden z aspektů, který je potřeba vzít v úvahu. Když říkáme dostupné místo, myslíme to i v jiném smyslu slova. Není vaše vysněná lokalita to příliš daleko od města, kde bydlí vaše rodiny? A pokud ano, dokážete zajistit vhodné ubytování v okolí? Pozor dejte zejména ve chvíli, kdy se rozhodnete pro obřad na netradičním místě. Svatba v Prachovských skalách zní sice romanticky, ale myslete i na babičky a strýce, kterým dělá dlouhá chůze potíže.

Chceme svatbu pompézní, nebo komorní?

Tato základní otázka vám v rozhodování velmi rychle uleví. Spočítejte si, kolik hostů jste na svou svatbu pozvali. Od finálního počtu se pak krásně odpíchnete a lépe určíte, jestli rezervovat spíše salonek nebo rovnou celý sál.

Nezmokneme?

Letní svatba na rozkvetlé louce zní tuze romanticky, ale může se zvrtnout v nepěknou letní bouřku. Mějte proto vždycky v záloze možnost střechy nad hlavou, třeba zahradní stan nebo nedalekou hospůdku. Skvělými alternativami jsou městské parky, kde je dost přírody i většinou se zde najde i nějaká ta restaurace. I u zámků je většinou možné kombinovat interiéry a exteriéry podle počasí.

Chceme se vzít po svém?

V posledních letech řibývá párů, kteří si chtějí užít velmi netradiční svatbu. V zoologické zahradě, na střeše divadla, uprostřed indonéské džungle, při plavbě lodí po Vltavě nebo jen tak v lese pod širákem. Nic není nemožné, chce to jen správně dopředu naplánovat!


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Místo na svatbu