Svatební účesy

Svatební účesy podléhají trendům, tématu vaší svatby, typu svatebních šatů i kytice a především – délce a kvalitě vašich vlasů. Jsou odrazem vaší osobnosti a korunou krásy. Můžete je dozdobit čelenkou, korunkou, závojem, kloboučkem, různými sponkami, hřebínkem nebo třeba síťkou přes obličej. V několika následujících odstavcích nenajdete tipy na konkrétní svatební účesy, ale spíše na to, co všechno a kdy je potřeba zařídit, aby vám ten váš opravdu slušel!

Kdy jít na zkoušku svatebního účesu a co si vzít s sebou?

Kadeřnice doporučují ideálně 8 – 6 týdnů před svatbou, právě kvůli možným předběžným úpravám vlasů typu stříhání, barvení atp. Do kadeřnictví už byste měla jít s představou o účesu (nejlépe si vytiskněte více variant, ne každý účes totiž bude držet právě na vašem typu vlasů), fotkou vašich svatebních šatů a představou o podobě svatební kytice. Dobrá kadeřnice by vám měla umět poradit, zda vám vybraný účes bude slušet, ale i jestli se hodí k celkovému konceptu svatby. Nezapomeňte si také závoj, pokud budete nějaký mít, a finální podobu účesu vyfoťte a poptejte se vašich blízkých kamarádek, jak se jim líbí a jestli vám sluší. Je-li to jen trochu možné, absolvujte ve stejný den i zkoušku líčení, ať vidíte výsledek pěkně pohromadě.   A kdyby vás náhodou práce vašeho kadeřnictví nenadchla, zkuste pro jistotu navštívit ještě jiné. Přece jenom – svatební den je neopakovatelný a vy byste se měla cítit nejkrásnější v celém svém životě. A za to trocha píle stojí, ne?

Kolik stojí svatební účes?

Stejně jako u většiny svatebních položek, ani tady vám bohužel nemůžeme dát jednoznačnou odpověď. Orientačně se ceny pohybují někde od 500 do 4 000 Kč, a to nejen podle renomé vašeho kadeřnictví, ale také podle typu všech služeb, které se k tvorbě svatebního účesu pojí. Je jeho zkouška v ceně nebo se platí zvlášť? Je nutné vlasy před svatbou stříhat, barvit nebo dokonce prodlužovat? Pokud vám můžu doporučit, vyberte si kadeřnici, která za vámi v den D přijede až domů nebo takovou, v jejímž salonu se budete moci upravit až do finální proměny v nevěstu. Ideální je, pokud spolupracuje s dobrou vizážistkou (u které samozřejmě také absolvujete zkoušku) nebo vám dovolí si k ní přivést vlastní, a třeba i se v jejím salonu obléci do šatů, abyste odtud mohla odjet už přímo na obřad. Ušetříte si tak spoustu času, ale také stresů, které na vás (i když nechtěně), mohou doma přenášet příbuzní, když se s dobrými úmysly co 5 minut doma chodí zeptat, jak jste s úpravami daleko a jak se cítíte? :-)

P.S.: Pokud vám během svatby nebude asistovat svatební koordinátorka, nezapomeňte si doma lak na vlasy a sponky, abyste případně mohla účet upravit nebo zabránit drobným kolizím ;).

Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Svatební účesy