Zásnubní prsteny

Zásnubní prsten – ten nejkrásnější a nejočekávanější šperk v životě ženy. Čím je vlastně tak výjimečný a jedinečný a proč v každé ženě vzbudí tolik neopakovatelných emocí? Jaký je jeho význam a kde je jeho původ?

Zásnubním prstenem dává muž najevo ženě svůj vážný zájem o budoucí sňatek, je obvykle zdobený diamantem či jiným kamenem a dá se považovat za jakýsi druh předmanželského slibu. Zásnubní prsten má své kořeny už ve starověkém Egyptě, znali a používali ho též staří Římané. Tehdy se však výrazně lišil od současné podoby zásnubního prstenu a i jeho význam byl širší – měl ochraňovat či dávat najevo neposkvrněnost své nositelky, někdy byl projevem čistého přátelství.

Dnes je zásnubní prstýnek především darem z lásky a neodmyslitelnou součástí žádosti o ruku. Jeho důležitost je proto nesporná a i mužům, kteří si obvykle se vším poradí, může připravit nejednu bezesnou noc. Jak tedy vybrat ten jediný pravý, který jí nedovolí říci “ne“?

Klasické zásnubní prsteny

Nestárnoucí a osvědčenou klasikou jsou zásnubní prsteny s jedním zasazeným kamenem uprostřed. Tyto prstýnky jsou nejběžnějším a stále nejvyhledávanějším typem zásnubního prstenu. Hodí se pro ženy, které preferují jednoduchost a eleganci, je vhodnější i z praktických důvodů. Pak už jen zbývá zvolit druh materiálu, tvar a typ kamene.

© prsteny Rýdl

Nevšední a extravagantní zásnubní prsteny

Pokud je vaší partnerkou dáma libující si v originalitě až extravaganci, ráda vybočující z řady, pak můžete vsadit na odvážnější a daleko méně tradiční typy prstenů. Osobitý prsten s originálními motivy má rozhodně něco do sebe a bude podtrhovat její neobyčejný charakter, čímž rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Můžete třeba zkusit model z černé keramiky s vybroušenými hranami, nebo prsten s více kameny zasazenými do jednoho ornamentu. Nevšedně působí také např. modely v kombinaci dvou barev zlata.

Diamant nebo zirkon?

Rozhodujícím faktorem při výběru kamene pro zásnubní prsten bývá často cena, která je podstatně nižší při výběru zirkonů. Zirkon je tvořen chemickou sloučeninou, je křehčí a měkčí než přírodní diamant a na rozdíl od diamantu také brzy ztrácí svůj lesk. Na první pohled laickým okem těžko poznáte rozdíl mezi nimi, během let se však jistě projeví a bude viditelné. Diamant má také vyšší index lomu světla než zirkon, což je důvodem jeho vysokého, jiskřivého lesku, kterým rozzáří celý prstýnek na ruce vaší vyvolené. Přemýšlejte proto o trvalé a nestárnoucí hodnotě, která by měla být synonymem tohoto šperku, zásnubního či snubního prstenu, který symbolizuje stejně trvalou a nestárnoucí hodnotu citů.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Zásnubní prsteny